Home E MAKIJAŻ PERMANENTNY BRWI WARSZAWA

UMÓW WIZYTĘ

MAKIJAŻ PERMANENTNY BRWI

Brwi to najważniejszy element piękna twarzy…

MAKIJAŻ PERMANENTNY BRWI METODĄ CIENIOWANIA/PUDRU/OMBRE

Często słyszymy różne nazwy kształtów bądź rodzaju pigmentacji typu ‘‘insta brows’’, kształt ‘’foxy brow’’, pigmentacja ‘’Satynowa’’, ‘’pixelowa’’ itd.

Opis który Państwu przedstawiam jest ogólnikowy, ponieważ nie chce aby to była lektura bez końca. Wszystkie tego rodzaju nazwy w pigmentacji wiele od siebie się nie różnią, kształt i rodzaj pigmentacji jest dobierany indywidualnie. Jestem dobrym słuchaczem smile zawsze doradzam, co najlepsze i nigdy nie wykonam pigmentacji bez 100% akceptacji rysunku wstępnego.

A więc…

Metoda maszynowa ( cień, puder, ombre, satyna, pixel itd.) daje najlepszy efekt, ponieważ pod włosem wykonujemy delikatna pigmentacje, dzięki której możemy nadać wymarzony kształt brwi, wypełnić luki gdzie nie rosną włoski, zbudować łuk aby stworzyć efekt bardziej otwartego oka.

Przed pigmentacją wykonywany jest rysunek wstępny czyli wizualizacja kształtu, kształt dobieramy indywidualnie pod każdego klientka. Po akceptacji, przystępujemy do wprowadzenia pigmentu pod skórę jednorazową sterylnie zamkniętą igłą.

KORZYŚCI MAKIJAŻU PERMANENTNEGO:

 • Oszczędność czasu w codziennym makijażu

 • Odpowiedni kształt i kolor nada wyrazistości, uroku

 • Korekta asymetrii brwi

 • Skorygowanie niedoskonałości

ILE CZASU UTRZYMUJE SIĘ MAKIJAŻ PERMANENTNY ?

Makijaż utrzymuje się minimum rok, po tym czasie makijaż jest widoczny ale może utracić na wyrazistość, intensywność. Do roku odświeżenie makijazu permanentnego jest w cenie 50% ceny regularnej.. Po 2, 3 latach makijaż permanentny może zaniknąć i wtedy koszt jest ceny regularnej, ponieważ całą procedure należy wykonać od nowa. To jak długo utrzymuje się makijaż jest zależne od :

*intensywności pigmentacji ( czyli od tego czy chcemy delikatniejsza, naturalną pigmentację czy bardziej wyrazistą, intensywną )

*przede wszystkim od tego jak dbamy o miejsce pigmentacji

*czy zastosowałyśmy się do zaleceń przedzabiegowych i pozabiegowych

*od naszej skóry

*od prawidłowej wypełnionej ankiety medycznej czyli NIE ZATAJAMY CHORÓB, które mogą mieć wpływ na efekt końcowy pigmentacji. Chce dla Was jak najlepejsmile

ROZMOWA JEST KLUCZEM DO SUKCESU

BEZWGLĘDNE PRZECIWWSAKAZANIE DO MAKIJAŻU PERMANENTNEGO :

 • Ciąża i okres karmienia piersią
 • Rzut choroby, czyli moment w którym dowiedziałyśmy się o chorobie i nie zostało wdrożone leczenie dzięki któremu organizm jest ustabilizowany bądź wyleczony.
 • Stan zapalny, przeziębienie, stan podgorączkowy
 • Hemofilia
 • Choroba nowotworowa ( za zgodą lekarza wykonujemy makijaż każdej pacjentce za darmo)
 • Jeżeli chorujesz na stałe i przyjmujesz leki, makijaż permanentny wykonujemy tylko i wyłącznie po skonsultowaniu z lekarzem prowadzącym.
 • W trakcie przyjmowania antybiotyku/sterydu absolutny zakaz.

Po kuracji sterydowej bądź antybiotykiem należy skonsultować telefonicznie z Nami kiedy możemy wykonać zabieg. Po tygodniowej kuracji zazwyczaj należy odczekać 2 tyg aby wykonać makijaż lecz ostateczna decyzja zależy od powodu przyjmowania antybiotyku/sterydu.

 • Przyjmowanie IZOTRETYNINY (witaminy A) czyli np. IZOTEK przy leczeniu ciężkich postaci trądzika ( po kuracji należy odczekać min 6 miesiecy )
 • Po kuracji oczyszczającej/detox/czystek należy odczekać gdyż pigment może się nie przyjąć.
 • Przed pigmentacją absolutny zakaz używania odżywek na porost włosów
 • Nie wykonujemy henny min.3 tyg przed pigmentacją.
 • Mocno opalona skóra, poparzenie słoneczne.
 • Sarkoidoza (choroba układu odpornościowego) za zgodą lekarza wykonamy pigmentację, po wyleczeniu.
 • Botokx (botox zawsze należy wykonać po pigmentacji nie przed, jeżeli został wykonany przed należy odczekać ok 2 tyg)
 • Łuszczyca o obrębie brwi

PRZED ZABIEGIEM :

dzień przed zabiegiem można wykonać delikatny peeling w okolicy brwi

– po hennie należy odczekać min 3 tyg

– w dniu pigmentacji nie pijemy kawy

– dzień przed pigmentacją nie spożywamy alkoholu

– Nie opalamy się za mocno, aby nie wystapiło poparzenie

CO SIĘ DZIEJE PODCZAS ZABIEGU ORAZ PO:

Podczas zabiegu może dojść do podrażnienia, zaczerwienienia, krwawienia, lub obrzęku skóry. Te objawy szybko ustępują

– Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu

– Świeżo po pigmentacji brwi mogą wydawać się szersze, mocniejsze, ciemniejsze. Na drugi dzień brwi ciemnieją, spokojnie nie panikuj jest to zupełnie normalne. Tak wygląda proces gojenia.

– Po około 4 dniach skóra zaczyna się złuszczać ( nie skub strupków!!) .

– Po wygojeniu makijaż blednie do 50% barwy wyjściowej, dlatego nienależy niepokoić się tym, że bezpośrednio po zabiegu barwa jest dość intensywna, nawet przy wykonaniu bardzo delikatnego makijażu. Po wygojeniu przez około tydzien pigment osadza się w skórze i efekt będzie mocniejszy bo po złuszczeniu może wydawać się, że pigmentacja jest za lekka.

Zawsze pierwszą pigmentację wykonuje delikatniejszą, wyjątkiem jest z góry określony przez klientkę wygląd makijażu zazwyczaj są to osoby które na codzień mocniej malują brwi bądz miały już wykonany makijaż permanentny. Na korekcie klientka z większą świadomością może zdecydować jaki ostatecznie kolor i intensywność ma mieć makijaż

– Po pigmentacji należy przemywać wacikiem z przegotowaną wodą dotykając, nie trzemy.

– Po około 3,4 dniach należy smarować brwi wit E. Skóra sama się goi, więc smarujemy ze wzgledów estetycznych aby powstałe mikro strupki szybciej odstały odstały od skóry.

Po pigmentacji przez pierwsze 2 tygodnie nie chodzimy na solarium, saune, uzywamy filrów przeciwsłonecznych. 48h po pigmentacji nie chodzimy na siłownie.

W dniu pigmentacji nie pijemy kawy, a dzień wcześniej alkoholu.

JEŻELI MASZ WĄTPLIWOŚCI SKONSULTUJ SIE Z NAMI TELEFONICZNIE ABY WKONAĆ ROZSZERZONY WYWIAD I UPEWNIC SIĘ CZY MAKIJAŻ MOŻNA WYKONAĆ.

‘’ Kto pyta, nie błądzi’’

Zabieg brwi to czteroetapowy proces, który zazwyczaj kończy się podczas dwóch wizyt. Obejmuje konsultacje, rysunek wstępny, zabieg i korektę.

CZAS ZABIEGU: 2-3h

Zapraszam Serdecznie ! 🙂

Zalecenia po zabiegu makijażu permanentnego brwi

🔑 Bezpośrednio po zabiegu przez najbliższe 3-4h delikatnie przemywaj co chwile (15-30 min) makijaż przegotowaną wodą i wacikiem kosmetycznym w celu zmycia wydzielającego się osocza. Dzięki temu zapobiegniemy dużym niekomfortowym strupom. 💦

Przez kolejne dni wystarczy jak będziesz przemywać brwi rano i wieczorem (zwyczajnie zadbaj o higienę) .🛁🧼🦠

🔑 Przez pierwsze 3 dni niczym nie smaruj brwi, przemywaj tylko woda przegotowana i wacikiem kosmetycznym.

🔑 Jak zobaczysz ze skórki/ strupki zaczynaja odstawać od skory/ wiszą na włoskach, to momęt w którym warto posmarować brwi maścią która Wam zalecam. Ten etap ma przyspieszyć kwestie wizualne tu i teraz, aby za długo nie chodzić z brwiami w ciapki. Ma to pomoc strupkom łagodnie odejść aby przypadkiem ich „niechcący” nie zerwać. 🙉

🔑 Unikaj słońca, siłowni, basenu, sauny do czasu wygojenia. ❌☀️🏊🏻‍♀️

🔑 Nie maluj brwi do czasu wygojenia, nie przemywaj niczym innym poza wodą przegotowana ❌🎨

🔑 Jeżeli masz zamiar wyjść na spacer chroń brwi przed słońcem (czapka z daszkiem, kapelusz), ja polecam dodatkowo filtr sucha mgiełkę.

🔑 Nie skub, nie zrywaj błonek, nie trzyj brwi do czasu wygojenia. 🙊

🔑 Bezpośrednio po zabiegu brwi są intensywniejsze, ciemniejsze i grubsze niż te na które się umówiłyśmy. Nie stresuj się tym, w końcu mi zaufałaś, wiec ufaj, ze zrobiłam to na co się umówiłyśmy ! ❤️

Dodatkowo brwi oraz okolica dookoła może być opuchnięta, tkliwa, zaczerwieniona. 🙉